Wienerberger Brick Award 2016

Членове на журито:
Лаура Андреини (Laura Andreini), Археа Асосиати (Archea Associati), Италия; Йохан Анрис, студио 51N4E, Белгия; Матия Бевк (Matija Bevk), Бевк Перовиц (Bevk perovic arhitekti), Словения; Алфред Мункенбек (Alfred Munkenbeck), студио Мункенбук и Партньори (Munkenbeck + Partners), Великобритания 
 
Награди:
  • Голяма награда и победител в категория „Специални решения“: Проектът „Офис сграда 2226“
    • Местоположение: Лустенау, Австрия
    • Архитект: Баумшлагер Еберле, Австрия
    • Керамика: керамични блокове 
  • Втора голяма награда и победител в категория „Градски решения“: „Къща 1014“
    • Местоположение: Гранолерс – Барселона, Испания
    • Архитект: студио Аркитектес (Harquitectes), Испания
    • Керамика: Фасадни тухли, керамични блокове, клинкерни настилки 
  • Категория „Жилищни сгради“: Къщата „Гнездо на термити“
    • Местоположение: Да Нанг, Виетнам
    • Архитект: ателие Тропикъл Спейс (Tropical Space)
    • Керамика: плътни керамични фасадни тухли 
  • Категория „Обществени сгради“: сградата Ей Зет Грьонинге (AZ Groeninge)
    • Местоположение: Кортридж, Белгия
    • Архитект: Дехулу Архитекти (Dehullu Architecten)
    • Керамика: Фасадни тухли 
  • Категория „Реконструкция“: Проектът Марилия (Marilia)
    • Местоположение: Сао Пауло, Бразилия
    • Архитект: Студио Супер Лимяо (SuperLimão Studio), Бразилия
    • Керамика: рециклирани тухли от региона 
  • Специална награда: Проектът Клъстър Хаус (Cluster House)
    • Местоположение: Цюрих, Швейцария
    • Архитект: архитектурно дуо „Дуплекс“ (Duplex)
    • Керамични блокове: пълнени с перлит керамични блокове 

Wienerberger Brick Award 2014

Членове на журито:
Носителят на наградата Прицкер - Уанг Шу (Китай) и архитектите Вера Янувишучински (Холандия), Ева Куриловиц (Полша) and Павол Панак (Словакия, Носител на наградата на Винербергер Brick Award 2012 в категория „Реконструкция“). 
 
 
Награди:
  • Голяма награда: Института по Кинематография и Анимация Кантана
    • Местоположение: Након Патом, Тайланд
    • Архитект: „Банкок Проджект Студио“
    • Керамика: фасадни тухли, ръчно изработени 
  • Категория „Жилищни сгради“: Къща за всички сезони
    • Местоположение: Провинция Шанси, Китай
    • Архитект: Джон Лин
    • Керамика: Фасадни тухли, керамични блокове 
  • Категория „Реконструкция“: Музеят на изкуствата в Равенсбург
    • Местоположение: Ravensburg, Германия
    • Архитект: Студио „Ледерер Рагнарсдотир Ой“
    • Керамика: Фасадни тухли 
  • Категория „Обществени сгради“: Арт център Буда
    • Местоположение: Кортрайк, Белгия
    • Архитект: „Архитектурно студио 51N4E“
    • Керамика: Фасадни тухли 
  • Категория „Градски решения“: Кулинарно училище
    • Местоположение: Кадис, Испания
    • Архитект: „Архитектурно студио Сол89“
    • Керамика: Керамични блокове, керамични керемиди 
  • Специална награда: Еднофамилна къща „Къщата на светлината“
    • Местоположение: Пула, Хърватия
    • Архитект: Андрия РусанКерамика:
    • Керамични блокове 
  • Специална награда: Хотелски и конферентен център „Паситорни“
    • Местоположение: Хелзинки, Финландия
    • Архитект: Студио „К2С Архитекти“
    • Керамика: Фасадни тухли

Wienerberger Brick Award 2012

Членове на журито:
Пламен Братков (България), Рудолф Финстервалдер (Германия), Хървое Храбак (Хърватска), Джон Фолдберг Ласен (Дания), Цанг Лей (Китай) 
 
 
Награди:
  • Голяма награда и победител в категория „Специални решения, устойчивост и интеграция“: Центърът Мапунгубве
    • Местоположение: Мапунгубве, Южна Африка
    • Архитекти: Питър Рик, Майкъл Рамадж и Джон Оксендорф
    • Керамика: Ръчно-изработена неизпечена тухла 
  • Категория „Еднофамилни къщи“: „Дупката на заека”
    • Местоположение: Гаасбек, Белгия
    • Архитект: Ленс Асс: Барт Ленс
    • Керамика: Керамични настилки 
  • Категория „Обществени сгради“: Дом за възрастни
    • Местоположение: Алкасар до Сал, Португалия
    • Архитекти: Франциско и Мануел Айрес Матеус
    • Керамика: Керамични блокове 
  • Категория „Градски решения“: Олимпийска подстанция за олимпийското градче (ОИ 2012)
    • Местоположение: Лондон, Великобритания
    • Архитект: „Норд архитектура“, Алан Перт
    • Керамика: Фасадни тухли 
  • Категория „Реконструкция“: „Ателие за уикенда“
    • Местоположение: Кащитце, Словакия
    • Архитект: Павол Панак
    • Керамика: Фасадни тухли

Wienerberger Brick Award 2010

Членове на журито:
Андреа Деплаза (Швейцария), Маурицио Маси (Италия), Раду Михайлеску (Румъния), Владимир Плоткин (Русия), Томас М. Рау (Холандия) 
 

Награди:
  • 1-ва награда: Административна сграда на Парламента, Лихтенщайн
    • Местоположение: Вадуц, Лихтенщайн
    • Архитект: „Хансьорг Гьоритц архитектурно студио“
    • Керамика: Фасадни тухли, керамични керемиди, керамични настилки 
  • 2-ра награда: Южноазиатски Административен Център за Човешките Права
    • Местоположение: Ню Делхи, Индия
    • Архитекти: Ваибхав Димри, Мадхав Раман, „Анаграм Архитекти“
    • Керамика: Фасадни тухли 
  • 3-та награда: Еднофамилна къща на поета Морян
    • Местоположение: Хютинген при Кил, Германия
    • Архитект: Николаус Бинефелд
    • Керамика: Фасадни тухли, керамични блокове, керамични керемиди, керамични настилки 
  • Специална награда: Обществени сгради
    • Местоположение: Беледоугоу, Република Мали
    • Архитект: Емилио Каравати
    • Керамика:Керамични блокове, неизпечени глинени тухли 
  • Специална награда: Музей на архитектурата, о-в Хомбройх
    • Местоположение: Хомбройх/Неус, Германия
    • Архитекти: Алваро Сиза, Рудолф Финстервалдер
    • Керамика: Фасадна тухла, керамичен блок, керамични настилки

Wienerberger Brick Award 2008

Членове на журито:
Ференц Чаголи (Унгария), Джордж Фъргюсън (Великобритания), Липа Голдщайн (Франция), Ришард Юрковски (Полша), Март Калм (Естония) 
 
 
Награди:
  • 1-ва награда: Музей на изкуствата, Колумба
    • Местоположение: Колон, Германия
    • Архитект: Питър Цумтор
    • Керамика: Фасадни тухли, керамични блокове 
  • 2-ра награда: Винарска избра
    • Местоположение: Флеш, Швейцария
    • Архитекти: Валентин Берт, Андреа Деплаза, Даниел Ладнър, „Берт и Депласа архитекти“
    • Керамика: Фасадни тухли 
  • 3-та награда: Технически институт за изследвания на VTT
    • Местоположение: Еспо, Финландия
    • Архитекти: Туомо Ситонен, Еско Валкама, „Туомо Ситонен Архитекти“
    • Керамика: Фасадни тухли 
  • Специална награда: Административна сграда на WWF
    • Местоположение: Цайст, Холандия
    • Архитект: Томас М. Рау
    • Керамика: Фасадни тухли, керамични керемиди 
  • Специална награда: Еднофамилна къща
    • Местоположение: Моркот, Швейцария
    • Архитект: Маркус Веспи, „Жером де Морон Архитекти“
    • Керамика: Фасадни тухли, керамични блокове, керамични керемиди

Wienerberger Brick Award 2006

Членове на журито:
Фолк Йегер (Германия), Тамас Нол (Унгария), Йозеф Плескот (Чехия), Боб ван Рийт (Белгия), Сьорд Сьотерс (Холандия)
 

Награди:
  • 1-ва награда: Офис и жилищен комплекс на площад Барбакан
    • Местоположение: Печ, Унгария
    • Архитекти: Ференц Чаголи, Ференц Келер (Ferenc Keller), Епитез Студио
    • Керамика: Фасадни тухли, керамични блокове 
  • 2-ра награда: Библиотека и лекционна зала
    • Местоположение: Мадрид, Испания
    • Архитекти: Хосе Игнасио Линазасоро Родригез
    • Керамика: Фасадни тухли 
  • 3-та награда: Манастир Трапист
    • Местоположение: Новий Двор, Чехия
    • Архитекти: Джон Поусън, Ян Сукуп, „Ателие Сукуп“
    • Керамика: Керамични блокове 
  • Специална награда: Разширяване на централни гробища: Цимитеро Маджоре
    • Местоположение: Вогера, Италия
    • Архитекти: Антонио Монестироли, Томазио Монестироли, „Монестироли Архитекти“
    • Керамика: Фасадни тухли 
  • Специална награда: Енорийска църква Св. Франсис, Бавария
    • Местоположение: Регенсбург- Бъргвайнтинг, Германия
    • Архитекти: „Кьонигс Архитекти“
    • Керамика: Фасадни тухли

Wienerberger Brick Award 2004

Членове на журито:
Грегор Айхингер (Австрия), Щефан Ферензи (Австрия), М. Нюенхайс (Холандия), Елза Прочазка (Австрия), Уте Волтрон (Австрия)  
 

Награди:
  • 1-ва награда: Пешеходен тунел до замъка Стаг Моут
    • Местоположение: Прага, Чехия
    • Архитект: Йозеф Плескот
    • Керамика: Фасадни тухли  
  • 2-ра награда: Склад за опасни материали, Хумболд университет
    • Местоположение: Берлин, Германия
    • Архитект: Бенедикт Тонон
    • Керамика: Фасадни тухли  
  • 3-та награда: Жилищен комплекс на о-в Джудека
    • Местоположение: Венеция, Италия
    • Архитекти: Чино Зуки
    • Керамика: Керамичен блок  
  • Специална награда: Градскипроект за реновиране на търговски и жилищни сгради на гърба на Римска църква от 13-ти век Св. Мишел в Борго
    • Местоположение: Пиза, Италия
    • Архитект: Масимо Кармаси
    • Керамика: Фасадна тухла  
  • Специална награда: Еднофамилна къща
    • Местоположение: Ааргау, Швейцария
    • Архитекти: „Свободни Архитекти“
    • Керамика: Фасадни тухли

Свързани статии